Zygmunt Pfeifer i Mariusz Hartman, wałbrzyscy kolarze mastersi, dobrze wypadli w Górskich Mistrzostwach Polski w Ustrzykach Dolnych. Ale satysfakcję z tego zepsuł im fakt, że ukończyli wyścig na miejscach uważanych powszechnie za niewdzięczne, bo tuż za podium. Bieszczadzka impreza okazała się trudną rywalizacją, gdyż - oprócz wspinania się na siedem przełęczy - walczyli z prawie 30 - stopniowym upałem. Z naszej dwójki lepiej zaprezentował się Zygmunt Pfeifer, który w kategorii 4A (60 - 65 lat), na trasie liczącej 60 km, zajął czwarte miejsce, a od brązowego krążka dzieliło go na mecie zaledwie 10 sekund. Trudno się więc dziwić panu Zygmuntowi, że duma przeplata się u niego z niedosytem. W jego grupie wiekowej najlepszym okazał się Zbigniew Krzeszowiec, w latach 70. XX wieku uczestnik Wyścigu Pokoju. Mariusz Hartman, w kategorii 2A (39 - 43 lata), spisał się podobnie i zajął piąte miejsce na dystansie 70 km. Niewiele brakowało, by wałbrzyszanin wycofał się na ostatnich kilometrach, na których jego płuca dotkliwie odczuły deficyt tlenu. Pan Mariusz uporał się jednak z kryzysem i ukończył wyścig na końcu pięcioosobowej grupy, z którą uciekał. Obiecał, że w przyszłym sezonie więcej uwagi poświęci treningom w górach i stanie na podium w ogólnopolskich zmaganiach.
- Na mistrzostwa w Bieszczadach część zawodników przyjechała z własną obsługą medyczną i techniczną, ale nie mamy podstaw, by uważać, że rywalizacja nie była pod każdym względem czysta. W takim towarzystwie zajęte przez nas lokaty chyba nie są złe – mówią nasi mastersi. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że w silnie obsadzonym, 32 – kilometrowym kryterium w Bolkowie, które praktycznie kończyło tegoroczny sezon, Pfeifer w swojej kategorii zwyciężył, a Hartman był drugi za aktualnym mistrzem Polski Kurkiewiczem.
Źródło: (A.Bas.) / 30minut
Tour de Pologne, największy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej i prestiżowy element cyklu UCI World Tour, ponownie odwiedzi Wałbrzych. Tegoroczna rywalizacja, trwająca 7 dni, rozpocznie swój trzeci etap właśnie w naszym mieście. Etap ten prowadzi przez wymagające podjazdy województwa, a jego start będzie miał miejsce w Starej Kopalni.
Data: 14 sierpnia 2024 (środa), 12:25 - Start honorowy, ul. Piotra Wysockiego
Miejsce: Centrum Nauki, Sztuki i Kultury Stara Kopalnia
Już można zapisywać się na wjazd rowerem na Wielką Sowę. Imprezę zaplanowano na sobotę 23 grudnia od godziny 11:00. Zapisy skończą się 19 grudnia 2023r.
czytaj więcejZmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcej24 września 2023r. w godzinach 10:00-16:00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej będący podsumowaniem projektu pt. "Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.
czytaj więcejZa nami już szósty wyścig VI-tej edycji Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej - 2021. Tym razem w gminie Jaworzyna Śląska. Był to również XVII Grand Prix MTB Solidarności. Tym razem w wyścigu wzięło łącznie udział 168 zawodniczek i zawodników, w wieku od 2 do 16 lat. Zawody otworzył Burmistrz Jaworzyny Śląskiej – Grzegorz Grzegorzewicz wraz z Przewodniczącym KZ NSZZ przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o. – Ireneuszem Besserem. Wyścigi w poszczególnych kategoriach wiekowych rozegrane zostały na bardzo ciekawej, interwałowej trasie, której miejscem była jaworzyńska Żwirownia. Dla ścigających się zawodników GLKS Jaworzyna Śląska przygotowano trzy rodzaje tras, o różnej trudności w zależności od kategorii wiekowych.
czytaj więcej