sport
kolarstwo.sport.walbrzych.pl

Kolarstwo w Wałbrzychu i okolicach, Wałbrzych Miasto MTB, rowery i Wałbrzych.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta
czytaj więcej
POLECAMY
Akademia Kolarska SEVEN na Trofeo Cinelli
2017-03-31 10:11

Od startu w Czechach w prestiżowym Trofeo Cinelli ropoczęła tegoroczny sezon Akademia Kolarska SEVEN. Na starcie tradycyjnie mocne ekipy z Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec, Węgier, Chorwacji, Litwy, Wielkiej Brytanii a nawet Bahrajnu. Akademia Kolarska SEVEN nie była jedynym polskim akcentem w tym wyścigu, w kategorii Elity ścigały się również dwie polskie zawodowe ekipy: Domin Sport i Team Hurom.


Akademię reprezentowała czwórka zawodników. W bardzo licznej kategorii juniorów młodszych na dystansie 56 kilometrów rywalizował Marcin Rozmiarek. Przez pierwsze 40 kilometrów utrzymywał znakomite tempo i jechał w ścisłej czołówce, co chwilę pokazując się na czele peletonu. 10 kilometrów przed metą nie udało się jednak Marcinowi utrzymać tempa w uciekającej grupie i musiał pozostać w drugiej, pościgowej grupie. Tę właśnie grupę Marcin Rozmiarek przyprowadził na mętę i finiszował z niej najszybciej zajmując ostatecznie 28 lokatę. Równie ciekawy przebieg miał wyścig juniorek młodszych. W tej właśnie kategorii zadebiutowała Hanna Demeszuk i był to debiut bardzo udany. Po chwilowych kłopotach na początku wyścigu Hania z każdym kilometrem jechała coraz szybciej i odrabiała straty do czołowej grupy. Ostatecznie finiszowała na miejscu 17. W roli debiutantów wystąpili również Kacper Andrejczuk i Przemysław Bojarski startując po raz pierwszy w kategorii młodzików. Na dystansie 40 kilometrów dali z siebie wszystko i dzielnie walczyli do samej mety. Tego dnia musieli jednak uznać wyższość bardziej doświadczonych i starszych kolegów zajmując miejsca 41 i 42. Dla wszystkich zawodników Akademii Kolarskiej SEVEN start w Trofeo Cinelli to kolejne bezcenne doświadczenie. W Polsce oficjalne rozpoczęcie sezonu kolarskiego w wyścigach szosowych nastąpi 9 kwietnia. Wyścigiem inaugurującym będzie tradycyjnie ” Ślężański Mnich ” w Sobótce. Akademia Kolarska SEVEN również tam będzie.

Źródło : 30 minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: