Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta

Kolarze naszej eksportowej grupy kolarstwa górskiego Halls Team MTB zdominowali rywalizację podczas mistrzostw Polski w maratonie MTB, które odbyły się w Książu. Na starcie zawodów stanęło około 400 zawodników. Książ znów był stolicą polskiego kolarstwa górskiego. Najlepiej świadczy o tym obecność około czterystu kolarzy wyjeżdżających z zamkowego dziedzińca, w tym medalistów mistrzostw Europy i świata, na trasę mistrzostw Polski w maratonie MTB. Na obu dystansach (Giga i Mega) dominowali faworyci. Wśród pań 90 kilometrów najszybciej pokonała nasza olimpijka, Anna Szafraniec z grupy Halls. Wśród panów triumfował jej klubowy kolega, Dariusz Batek.

Trasę o połowę krótszą najsprawniej i najszybciej przejechali Paulina Hebisz z Rybnika i Marek Konwa z Zielonej Góry. Zawodnicy chwalili organizację imprezy oraz przygotowanie niełatwej, ale bardzo malowniczej trasy. Nie brakowało na niej kibiców, podobnie jak w okolicach samego Książa, gdzie równolegle rozgrywane były mistrzostwa Polski w Trialu rowerowym. Ale na książańskiej trasie walczyli nie tylko zawodowcy. Tytuły mistrza Polski amatorów zdobyli Agnieszka Gulczyńska (Corratec Team - czas 04:28:22) i Paweł Urbańczyk (Twomark

Cannondale - 03:36:14). Wracając do rywalizacji wyczynowców warto zwrócić uwagę, że Wałbrzych znów okazał się szczęśliwy dla Ani Szafraniec która zdobyła tytuł mistrza Polski w maratonie MTB po raz trzeci z rzędu. Podobnie jest w przypadku Pawła Urbańczyka - tytuł Mistrza Polski w kategorii amator wywalczył drugi raz z rzędu. Marka Galińskiego, mistrza Polski z roku 2006 i 2007, który jechał przez cały czas razem z Dariuszem Batkiem, z rywalizacji o tytuł w tym, na około 20 km przed metą wykluczył defekt roweru.

Źródło: (RAD) / 30minut