sport
kolarstwo.sport.walbrzych.pl

Kolarstwo w Wałbrzychu i okolicach, Wałbrzych Miasto MTB, rowery i Wałbrzych.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta
czytaj więcej
POLECAMY
Wałbrzyscy mastersi w kolarskich maratonach
2009-07-15 08:45

Obiecująco zainaugurowała tegoroczny cykl kolarskich maratonów o Puchar Polski, trójka wałbrzyskich mastersów.
Rozpoczęli od wyścigu w Trzebnicy. Na dystansie 125 km Erwin Sidłak był drugi w kategorii M IV (41-50 lat), a Henryk Fortoński ósmy (M V, 51-60 lat). Na trasie dwukrotnie dłuższej, w kat. M V Wacław Byczkowski zajął trzecie miejsce.
W Choszcznie (300 km) Fortoński był czwarty, a Byczkowski trzeci, ustanawiając rekord życiowy w ilości jednorazowo przejechanych kilometrów. Potem wszyscy wystartowali w IX Ultramaratonie Rowerowym im. Olka Czapnika w Świnoujściu, któremu towarzyszył wiatr, deszcz i przenikliwe zimno. Siodłak na dystansie 150 km zajął trzecią lokatę, Fortoński był drugi na 266 km, a Byczkowski przejechał 400 km, znowu bijąc „życiówkę” i, co najważniejsze, stanął w swojej kategorii na najwyższym stopniu podium. I wreszcie w Lesznie Fortoński był czwarty na 240 km, a Byczkowski drugi na 160 km. Po dotychczasowych wyścigach Byczkowski zajmuje trzecie miejsce, a Fortoński czwarte w M V. Siodłak, który odczuwa jeszcze skutki ubiegłorocznej operacji i długiej rozłąki ze ściganiem, traktuje sezon kolarski ulgowo i czeka go jeszcze tylko start w Kłodzku.


- Chciałbym po raz pierwszy uczestniczyć w maratonie, ale tym razem biegowym. Przygotowuję się do startu w Poznaniu. Treningi rowerowe i biegowe są na dłuższą metę nie do pogodzenia – wyjaśnia pan Erwin.
Natomiast głównym tegorocznym celem Fortońskiego, jest wrześniowa wyprawa rowerowa do zaprzyjaźnionej z Wałbrzychem Foggi i także on nie nastawia się na końcową wysoką lokatę w PP. Tegoroczny, ponad tysiąckilometrowy ultramaraton Imagis Tour został odwołany, gdyż wycofał się główny sponsor. Nasi kolarze liczą, że wróci do kalendarza w przyszłym roku i że wystartują tam całą trójką (a może dołączą do nich inni wałbrzyszanie?).W zaistniałej sytuacji o wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej PP powalczy więc chyba tylko coraz lepiej spisujący się Byczkowski.

(A.Bas.) / 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: