Zygmunt Pfeifer, kolarski masters, przed laty rozpoczynający karierę w wałbrzyskim Górniku, zakończył sezon dwoma wartościowymi zwycięstwami. Szczególną dumę wzbudza w panu Zygmuncie wygrana (kategoria 4A) w kryterium w Bolkowie, w którym uczestniczyła stawka najlepszych krajowych mastersów. Zygmunt Pfeifer z Wałbrzycha odjechał od grupy po pierwszym okrążeniu i samotnie zdobywał punkty na końcówkach kolejnych sześciu rund. Na mecie wałbrzyszanin okazał się lepszy między innymi od Stanisława Paterki z Głogowa, byłego wicemistrza świata w kategorii mastersów. Wcześniej Zygmunt Pfeifer nie miał sobie równych w swojej kategorii w 12 – kilometrowej jeździe indywidualnej na czas, której trasa wiodła z Karpacza na przełęcz Okraj i od startu do mety prowadziła pod górę. W klasyfikacji open, obejmującej 170 zawodników, pan Zygmunt był 57.
Z myślą o dobrych wynikach w następnym sezonie, nasz masters trenuje na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie Zdroju, gdzie przeprowadza marszobiegi i ćwiczenia ogólnorozwojowe. Jesienią i zimą wsiada zwykle na rower górski, zaliczając kilometry na leśnych ścieżkach oraz na szosie. Ambicją Zygmunta Pfeifer jest osiągnięcie w przyszłym sezonie jeszcze lepszych wyników aniżeli w minionym, zwłaszcza w Górskich Mistrzostwach Polski. Niedawno znalazł się na nich tuż za podium, nic zatem dziwnego, że w przyszłym roku Pfeifer zamierza stanąć na "pudle".
Źródło: (BAS) / 30minut
Tour de Pologne, największy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej i prestiżowy element cyklu UCI World Tour, ponownie odwiedzi Wałbrzych. Tegoroczna rywalizacja, trwająca 7 dni, rozpocznie swój trzeci etap właśnie w naszym mieście. Etap ten prowadzi przez wymagające podjazdy województwa, a jego start będzie miał miejsce w Starej Kopalni.
Data: 14 sierpnia 2024 (środa), 12:25 - Start honorowy, ul. Piotra Wysockiego
Miejsce: Centrum Nauki, Sztuki i Kultury Stara Kopalnia
Już można zapisywać się na wjazd rowerem na Wielką Sowę. Imprezę zaplanowano na sobotę 23 grudnia od godziny 11:00. Zapisy skończą się 19 grudnia 2023r.
czytaj więcejZmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcej24 września 2023r. w godzinach 10:00-16:00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej będący podsumowaniem projektu pt. "Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.
czytaj więcejZa nami już szósty wyścig VI-tej edycji Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej - 2021. Tym razem w gminie Jaworzyna Śląska. Był to również XVII Grand Prix MTB Solidarności. Tym razem w wyścigu wzięło łącznie udział 168 zawodniczek i zawodników, w wieku od 2 do 16 lat. Zawody otworzył Burmistrz Jaworzyny Śląskiej – Grzegorz Grzegorzewicz wraz z Przewodniczącym KZ NSZZ przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o. – Ireneuszem Besserem. Wyścigi w poszczególnych kategoriach wiekowych rozegrane zostały na bardzo ciekawej, interwałowej trasie, której miejscem była jaworzyńska Żwirownia. Dla ścigających się zawodników GLKS Jaworzyna Śląska przygotowano trzy rodzaje tras, o różnej trudności w zależności od kategorii wiekowych.
czytaj więcej