Damian Blachnik, kolarz górski z Podzamcza, reprezentujący AZS Politechnikę Wrocław, nie zwykł rejterować przed codziennymi kłopotami, chociaż czasami lepiej dla jego kariery byłoby na krótko zwolnienie tempa, zwłaszcza wtedy, gdy dopadają go kłopoty zdrowotne. Mimo, że latem borykał się z chorobami oskrzeli i gardła, dającymi się dotkliwie we znaki podczas wysiłku na trasie, nie miał zamiaru odpuścić i stale lokował się na mecie w ścisłej czołówce swojej kategorii wiekowej M2 (19 - 30 lat).
Damian Blachnik żałuje, że nie mógł się wykazać blisko domu, podczas Mistrzostw Polski w Książu. Czuł się dobrze i stać go było na pokazanie pleców większości stawki, ale już na
Źródło: A.Bas. / 30minubt
Tour de Pologne, największy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej i prestiżowy element cyklu UCI World Tour, ponownie odwiedzi Wałbrzych. Tegoroczna rywalizacja, trwająca 7 dni, rozpocznie swój trzeci etap właśnie w naszym mieście. Etap ten prowadzi przez wymagające podjazdy województwa, a jego start będzie miał miejsce w Starej Kopalni.
Data: 14 sierpnia 2024 (środa), 12:25 - Start honorowy, ul. Piotra Wysockiego
Miejsce: Centrum Nauki, Sztuki i Kultury Stara Kopalnia
Już można zapisywać się na wjazd rowerem na Wielką Sowę. Imprezę zaplanowano na sobotę 23 grudnia od godziny 11:00. Zapisy skończą się 19 grudnia 2023r.
czytaj więcejZmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcej24 września 2023r. w godzinach 10:00-16:00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej będący podsumowaniem projektu pt. "Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.
czytaj więcejZa nami już szósty wyścig VI-tej edycji Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej - 2021. Tym razem w gminie Jaworzyna Śląska. Był to również XVII Grand Prix MTB Solidarności. Tym razem w wyścigu wzięło łącznie udział 168 zawodniczek i zawodników, w wieku od 2 do 16 lat. Zawody otworzył Burmistrz Jaworzyny Śląskiej – Grzegorz Grzegorzewicz wraz z Przewodniczącym KZ NSZZ przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o. – Ireneuszem Besserem. Wyścigi w poszczególnych kategoriach wiekowych rozegrane zostały na bardzo ciekawej, interwałowej trasie, której miejscem była jaworzyńska Żwirownia. Dla ścigających się zawodników GLKS Jaworzyna Śląska przygotowano trzy rodzaje tras, o różnej trudności w zależności od kategorii wiekowych.
czytaj więcej